Noderīga informācija

Drošas svētku uguņošanas ābece

Tuvojas ziemas skaistākie svētki, kad gandrīz virs katras mājas debesīs uzplaukst ugunspuķes. Kāds svētku uguņošanu sarīko greznu, cits - nedaudz pieticīgāku. Tomēr, lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, vajadzētu ielāgot galvenos drošības priekšnoteikumus.

Izmanto tikai licenzētu pirotehniku

Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kuriem izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai un kur zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un izsniegs katram lietošanas pamācību.

Ja rodas aizdomas, ka pirotehnika tiek pārdota nelegāli, piemēram, no automašīnas vai kāds piedāvā iegādāties to uz ielas, tad jāziņo Pašvaldības policijai, lai novērstu iespējamo nelaimi.

Ievēro drošības prasības

Atbilstoši pirotehnikas veidam jāveic visi nepieciešami sagatavošanas darbi. Ļoti svarīga ir salūta vietas izvēle. Tai jābūt stabilai, līdzenai un jāaplūko, vai šaušanas vietai netraucē elektrības vadi un koki, jo pretējā gadījumā pirotehnika var mainīt gan lidošanas virzienu, gan izraisīt elektrības īssavienojumu.

Uguņošanas izstrādājumi jānovieto drošā attālumā no mājām un cilvēkiem, un tos nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai līdzcilvēkiem. Tāpat jāpārbauda vēja virziens, vējam jāpūš prom dūmi no skatītājiem un liela vēja laikā atceliet plānoto salūtu. 

Ja gadījumā notrūkusi degaukla, drošības labad nemēģiniet to sameistarot paši un līdz galam neizšāvušai pirotehnikai netuvojieties kādas 15 minūtes.

Kad skaistais salūts izbaudīts, jāpadomā arī par uguņošanas ierīces novākšanu - nekad nemetiet tos metāla vai plastmasas izstrādājumiem domātā konteinerā vai ugunskurā!

Vēl viens būtisks nosacījums - cilvēks, kas lieto pirotehniku, nedrīkst atrasties alkohola reibumā!

Atšķirīgi drošības līmeņi

Atbilstoši Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumam uguņošanas ierīces tiek iedalītas četrās klasēs: ļoti zemas, zemas, vidējas un augstas bīstamības uguņošanas ierīces.

Pirmās klases pirotehniku var iegādāties no 14 gadu vecuma, bet otrās un trešās klases - tikai no 18 gadu vecuma, savukārt ceturto - tikai juridiskas personas. Tāpēc jebkurā tirdzniecības vietā, ja pārdevējam ir aizdomas par pircēja vecumu, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti! 

Lietojot uguņošanas ierīces, atcerēsimies par drošību, lai pasargātu sevi un savus mīļos gaidāmajos skaistajos svētkos!

Sazinieties ar mums

Gaismas iela 19, k.-9, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV - 2123

  • dummy+ (371) 67937102 (DIENNAKTS)

  • dummy+ (371) 67936042

  • dummy policija@pp.gov.lv

Search