Noderīga informācija

Velosipēds ir zagļu iekārojams kumoss

Arvien vairāk iedzīvotāji savā ikdienā kā pārvietošanas līdzekli izmanto velosipēdu, kas zagļiem kļūst par iekārojamu medījumu.

Zādzības tiek paveiktas visdažādākajos veidos - gan uzlaužos šķūnīšus un pagrabus, gan izdarot zādzības no privātmājām un automašīnām, nozogot velosipēdus no daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām, dzīvokļu balkoniem un lodžijām, privātmāju pagalmiem vai vienkārši no publiskām vietām, pārkniebjot pretaizdzīšanas trosi.

Tāpēc Reģionālā pašvaldības policija aicina velosipēdistus, padomāt par sava spēkrata drošību un uzdot sev jautājumu - vai es kā velosipēda īpašnieks būtu gatavs novietot naudas summu, kura atbilst mana velosipēda vērtībai, mazaizsargātā vai vispār brīvi piekļūstamā vietā? Domājams, ka tā nerīkotos neviens. Tieši tāpat vajadzētu attiekties pret savu velosipēdu.

Lai parūpētos par sava velosipēda drošību pret zagļiem, jāievēro vairāki ieteikumi:

- Reģistrēt velosipēdu CSDD (sīkāk te) un uzlīmēt tam reģistrācijas uzlīmes. 

- Neatstāt to neieslēgtu vai nepieslēgtu, neizmantot simtiem latu vērta velosipēda pieslēgšanai vislētāko trosīti, ko elementāri var pārkniebt (skat.1.attēlu).

- Nepieslēgt veslosipēdu aiz riteņa, bet tikai aiz rāmja, jo zagļi mēdz atskrūvēt un atstāt tikai riteni. (skat.2.attēlu).

- Neatstāt velosipēdus privātmāju pagalmos, daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās, uz balkoniem un lodžijām, jo tie var kļūt par vieglu garnadžu laupījumu. 

- Neatstāt velosipēdu bez pieskatīšanas, tikai uz minūti ieejot veikalā, aptiekā vai kādā citā iestādē. 

- Neatstāt velosipēdus automašīnās vai piestiprinātus uz to jumtu bagāžniekiem.

- Atstājot velosipēdu uz ilgāku laiku - noņemt un aiznest līdz uzkabi : pumpi, gaismas signālu, dzeramo pudeli utt. Var pat noņemt un aiznest sēdekli, jo tie bieži ir pierīkoti ar ekscentra slēdža palīdzību un tātad - viegli noņemami. 

- Izvērtēt, vai šķūnīša, pagraba atslēgas vai durvis pietiekami drošas un adekvātas velosipēda vērtībai.

- Vienoties ar darba vai mācību vietu administrāciju par iespēju novietot velosipēdu apsargātā teritorijā.

- Censties novietot velosipēdu novērošanas kameras redzeslokā.

- Padarīt velosipēdu atpazīstamu ar uzlīmju un krāsojuma palīdzību. 

- Paglabāt velosipēda iegādes dokumentus, iegādājoties velosipēdu bez dokumentiem - jūs riskējat iegādāties zagtu "zirgu". 

- Pārrunāt ar bērniem, kā viņi rūpējas par saviem velosipēdiem.

Ja velospēds tomēr pazudis:

1. Iegaumējiet ( pierakstiet ) precīzu laiku, kad tas noticis.

2. Nekavējoties griezties tuvākajā policijas nodaļā, vēlams - līdzi ņemot transporta līdzekļa foto un reģistrācijas un/vai iegādes dokumentus. 

3. Mēģiniet atrast notikušā lieciniekus, pierakstiet to telefona numurus. 

4. Apskatieties, vai apkārt nav videonovērošanas kameru. Ja tādas ir -griezieties pie to lietotājiem ar lūgumu apskatīt atiecīgajā laika periodā uzņemto video.

5. Ja izdodas atrast savu īpašumu , citu lietošanā, nemēģiniet to atņemt patstāvīgi - tas ir tiesību sargājošo iestāžu darbs!

Sazinieties ar mums

Gaismas iela 19, k.-9, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV - 2123

  • dummy+ (371) 67937102 (DIENNAKTS)

  • dummy+ (371) 67936042

  • dummy policija@pp.gov.lv

Search